Prosze o pomoc 15 pkt za dobr膮 odpowied藕 :C
Ceny jag贸d le艣nych w hurcie. Za jagody le艣ne na rynku hurtowym Eliz贸wka trzeba zap艂aci膰 28 z艂/ za kilogram. Nieco ni偶sze ceny obowi膮zuj膮 na rynku Zjazdowa w 艁odzi. W tej lokalizacji jagody le艣ne kosztuj膮 25-27 z艂/ kg. Na gie艂dzie ogrodniczej w Poznaniu za 3-kg 艂ubiank臋 jag贸d le艣nych trzeba zap艂aci膰 80-85 z艂.
Wi艣nie r臋cznie zbierane do drylowania osi膮ga艂y 1,80 do 2,00 z艂/kg. Jednak w niekt贸rych zak艂adach mo偶na je by艂o sprzeda膰 po 2,70 z艂/kg lub wi臋cej. Jednak偶e przy obecnych kosztach produkcji owoc贸w, kt贸re szacuje si臋 na oko艂o 2,0 z艂/kg cena w skupach powinna by膰 wyra藕nie wy偶sza.
Kilogram jag贸d kosztuje 12,80z艂.Marysia kupi艂a 35dag tych owoc贸w.Ile reszty otrzyma艂a jesli zap艂aci艂a banknotem o najmniejszym dost臋pnym nominale? Zapisz wszystkie obliczenia Prosz臋 zrobi膰 to bez b艂臋d贸w Dzi臋kuje daje naj Answer
Katarzyna Bosacka w swoim najnowszym po艣cie wzi臋艂a pod lup臋 jagodzianki. W kilku punktach wyja艣ni艂a, o czym nale偶y pami臋ta膰, kupuj膮c sezonow膮 s艂odko艣膰. - Jagodzianka to produkt letni, co oznacza, 偶e uczciwe piekarnie to te, kt贸re sprzedaj膮 je tylko latem. Mro偶one jagody nie nadaj膮 si臋 do dro偶d偶贸wek, bo trac膮 艣wie偶o艣膰

103,50 z艂*. 34,50 z艂* za 1 litr. Ceny z VAT plus koszty wysy艂ki. Sok z rokitnika pochodz膮cy w 100 % z upraw ekologicznych. Owocowo kwa艣ny smak. 殴r贸d艂o witamin C i E. Smakuje dobrze w czystej postaci, jako spritzer lub do uszlachetniania deser贸w. Wega艅ski.

. 247 180 401 134 114 47 482 138

kilogram jag贸d kosztuje 12 80